پروژه کاروفناوری پروژه دانش آموزی پروژه دانشجویی دست سازه کاروفناوری

۹۳۸ مطلب توسط «نویسنده : سیدسلطان شیخی» ثبت شده است

مثالی از یک الگوریتم و فلوچارت فلوچارت مراحل سوخت گیری خودرو در پمپ بنزین

مثالی از یک الگوریتم و رسم فلوچارت آن

سوال : فلوچارت مراحل سوخت گیری خودرو در پمپ بنزین را ترسیم نمایید.

جواب را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

http://s9.picofile.com/file/8272288834/d.jpg

۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۸:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری تاریخچه ی زنبورداری در دنیا

تحقیق کاروفناوری پودمان نگه داری از حیوانات کاروفناوری هشتم

تاریخچه ی زنبورداری در دنیا

بشر تغییری در زندگی زنبور عسل نداده است، زنبور عسل همان است که هزاران سال قبل بوده ولی بشر در مورد بیولوژی و طرز نگه داری زنبور عسل در کندوی ساخت خود اطلاعات و تجربیات زیادی کسب کرده است. به طور دقیق آشکار نیست که از چه زمانی زنبور عسل از سایر زنبورها جدا شده و به جمع آوری شهد و گرده گل های روی آورده است. طبق نظر دانشمندان قدمت این حشره از ٦٠ تا ١٥٠ میلیون سال قبل تخمین زده می شود.

از نقوشی که روی سنگ حکاکی شده واقع در غاری از دوران حَجَر در کوه های شرقی اسپانیا به دست آمده است، چنین استنباط می شود که بشر 8 تا 16 هزار سال پیش از میلاد زنبور عسل را می شناخته و از عسل و موم آن استفاده می کرده است.

اولین اثری که از زنبور عسل به دست آمد، فسیلی است متعلق به چهل میلیون سال قبل که در آن زنبور عسل در داخل صمغ درخت محبوس شده، این فسیل در موزه زنبور عسل در شهر وایمار آلمان نگه داری می شود.

در ادیان الهی نیز از عسل به نیکی یاد شده است و در قرآن کریم نیز سوره ای به نام سوره نحل (زنبور عسل) نام گذاری شده است و از عسل به عنوان غذای شفابخش نام برده شده است.

تاریخچه ی زنبورداری مدرن در دنیا

زنبورداری مدرن بیش تر از همه مدیون مطالعات و تحقیقات لانگستروت است، کندوهای با قاب متحرک از سال ها پیش متداول بود. ولی نامبرده موفق شد در سال 1851 میلادی با پیداکردن فاصله صحیح عبور و مرور زنبورها دور شان ها و هم چنین بین شان ها و دیواره های کندوها و مشکل موم زدن و چسبیدن شان ها رابه جدار کندو حل کند.

در سال 1865 بارون فرانس فن هروشکا اهل مجارستان دستگاه استخراج عسل از موم (اکستراکتور) را با استفاده از قوه گریز از مرکز ساخت. در سال 1923 پروفسور کارل فون فریش موفق به کشف طرز حرف زدن زنبور عسل (به صورت رقص) گشته و به همین دلیل در سال 1973 برنده جایزه نوبل شد.

در سال 1926 واتسون آمریکایی برای اولین بار ملکه را به وسیله ی آمپول، تلقیح مصنوعی کرد. در سال 1956 دانشمند روسی تریاسکو ثابت کرد که ملکه در پرواز جفت گیری همیشه با چندین نر جفت گیری می کند و بدین طریق بر عقاید قبلی مبنی بر این که ملکه در زندگی فقط با یک نر جفت گیری می کند، خط بطلان کشید.

تاریخچه زنبورداری در ایران

زنبورداری در ایران سابقه قدیمی دارد. در دوره ی هخامنشیان نگه داری زنبور عسل در ایران رواج داشته و از عسل به عنوان یک ماده شیرین غذایی و دارویی استفاده می کرده اند، پیدا شدن دشنه مفرغی در لرستان منقش به شکل زنبور عسل و متعلق به 1200 سال قبل از میلاد معرف قدمت آشنایی ایرانی ها با این حشره مفید است. با پیشرفت پرورش زنبور عسل در اروپا و آمریکا و با ورود کندوهای مدرن و ملکه های هیبرید به کشور ( 1335 به بعد) علاقه مندانی در نقاط عسل خیز کشور به ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی پرورش زنبور عسل توجه کردند.

۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۸:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

پرورش شترمرغ و آشنایی با ویژگی های آن

تحقیق کاروفناوری پودمان نگه داری از حیوانات کاروفناوری هشتم

پرورش شترمرغ و آشنایی با ویژگی های آن

suherfe.blogfa.com

 

پرورش شترمرغ از قرن ها پیش در کشورهای آفریقای جنوبی که سرزمین اصلی این پرنده است رواج داشته و گله های شترمرغ مانند سایر گله های دام و طیور پرورش داده می شود. با توجه به اهمیت این پرنده، پرورش آن دردیگر کشورهای جهان نیز انجام پذیر است. شتر مرغ فعلی اصلاح نژاد شده واز لحاظ تولید، مزیت هایی نسبت به شترمرغهای بومی آفریقا دارد.

درحال حاضر، در کشورهای کانادا ، آمریکا، چین ، استرالیا، برخی از کشورهای اروپایی و همچنین در اکثر کشورهای خاورمیانه پرورش این پرنده امکان پذیراست و به دلیل این که از پوست، گوشت، پر و سایر اندام های این پرنده استفاده می شود، پرورش آن در دیگر کشورهای جهان مرسوم شده است.

فضای مسقف و سایبان و گردشگاه به ازای هرقطعه شترمرغ متفاوت است. مثلا" از تولد تا سه ماهگی به ازای هرقطعه حداقل یک متر مربع مسقف و 5 متر مربع گردشگاه در نظر گرفته شود.

یا به ازای هر قطعه مولد ( نر و ماده ) حداقل 8 متر فضای سرپوشیده و 250 مترمربع گردشگاه در نظر گرفته شود، کل زمین مورد نیاز به ازای هر قطعه مادر، بیش از 800 متر مربع باشد.

پرورش شترمرغ

شترمرغ درفصول خاصی جفت گیری می کند. این مدت می تواند 6 تا 8 ماه در سال باشد. اما باید گفت که زمان تولید مثل بستگی به عرض جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا دارد.

درنیم کره شمالی جفت گیری در ماه آوریل آغاز و در آگوست یا سپتامبر پایان می گیرد. در نیم کره جنوبی درماه جولای یا آگوست شروع و در آوریل پایان می گیرد.

ویژگیهای جنسی

شترمرغ وحشی در 4 یا 5 سالگی به بلوغ جنسی می رسد در حالی که شترمرغ اهلی 2 تا 3 سال بالغ می شود. شترمرغ ماده اندکی زودتر از نر به بلوغ می رسد. برخی از شترمرغ های اهلی نخستین فصل جفت گیری را ( برای تولید تخم نطفه دار) از 18 ماهگی آغاز می کنند.

پرو بال شترمرغ نر بالغ به رنگ سفید و سیاه است اما رنگ شترمرغ ماده و پرندگان نابالغ کدر است؛ یعنی رنگی قهوه ای ، خاکستری دارند.جوجه های تازه تولید شده دارای بال و پری هستند که نوک آن سیاه و پرزی و پف دار است. این حالت تا زمانی است که پرنده به 4 ماهگی برسد. رنگ شترمرغ نر در طول جفت گیری روشن تر می شود. رنگ پوست که معمولا" آبی روشن است در اطراف نوک و پیشانی و پیرامون چشم تبدیل به رنگ قرمز روشن می شود و پاها و پنجه ها به رنگ صورتی در می آیند.

جوجه های نر و ماده بسیار شبیه هستند و تشخیص آنها تا وقتی که آلت تناسلی را بررسی نکنیم تقریبا" غیرممکن است. البته همین کار هم نیاز به وقت دارد. چون آلت تناسلی در جوجه نر بسیار کوچک است اما در 7 تا 8 ماهگی جنسیت شترمرغ قابل تشخیص است اما وجه تمایز شترمرغ نر و ماده در حدود 2 سالگی کاملا" مشخص است. رنگ شاه پر در پرنده نر کاملا" سفید است اما در پرنده ماده خاکستری و مشکی است. پرهای دم در شترمرغ نر سفید و زرد مایل به قهوه ای است اما در ماده به شکل لکه های خاکستری تیره و بازاست. لازم به ذکر است که ارتباط رنگ قرمز روشن در نوک و پوست شترمرغ بستگی به درشتی بیضه ها دارد. درحالی که این تغییر رنگ در شترمرغ ماده وابسته به تخمدان است. بنابراین ، یک شترمرغ نر اگر اخته شده باشد، تغییر رنگ ( قرمز روشن ) به وجود نمی آید. اما پرهای پرنده همان رنگ طبیعی سیاه رنگ را که مختص جنس نراست ، خواهد داشت.

آشیانه سازی

پرنده نر فرآیند آشیانه سازی را قبل از جفت گیری آغاز می کند. وقتی آشیانه ای را می توان واقعی دانست که زمان آن و تلاشی که پرنده برای ساخت به کار می برد به اندازه کافی باشد و تا حد تکمیلی ادامه یابد.

آشیانه سازی شترمرغ فقط ایجاد گودال یا حفره در زمین است. شترمرغ نر جایی را انتخاب می کند و به شکل نامنظم آن را با پاهایش گود می کند و سپس می نشیند و در آن قسمت نوک می زند. اما گود کردن اولیه بوسیله نوک زدن ایجاد نمی شود. در حالی که شترمرغ نر خراشیدگی درزمین ایجاد می کند. شتر مرغ ماده نیز درپشت سرآن با پاهایش کمک به کندن می کند.

شترمرغ ماده موافقت خود را از مکان آشیانه با پایین آوردن بال ها و بال زدن نشان می دهد. این آشیانه می تواند هرجایی درمحوطه باشد. اما این قسمت ها بیشتردرمحیط باز است و جایی که منظره مناسبی دارد. در حاشیه قسمت های بودن درخت احتمال آشیانه سازی بیشتر است اما برعکس در وسط محوطه احتمال آشیانه سازی اندک است . برای مزرعه هایی که جوجه کشی به شکل مصنوعی صورت می گیرد، مکان آشیانه سازی اهمیت زیادی دارد. از این جهت که می تواند جمع آوری تخم ها را تسهیل کند و یا برعکس مشکل کند.

شخص تولید کننده می تواند در انتخاب مکان ایده آل با ایجاد یک گودال کم عمق و پرکردن آن با ماسه درشت به شترمرغ کمک کند. کف این گودال باید مسطح باشد چرا که در غیر اینصورت ممکن است تخم ها تکان بخورند و بر اثر برخورد با یکدیگر آسیب ببینند. اطراف این گودال باید چنان باشد که آب در آن وارد نشود و یا قبل از جمع آوری تخم ها آب روی آن را نگیرد. برای انجام این کار، می توانید اطراف گودال را دیواره ای ایجاد کنید و یا با استفاده از ماسه درشت ، آشیانه را کمی بالاتر از سطح زمین ایجاد کنید.

برای پوشاندن سقف آشیانه ، می توانید از اتاقکهای کوچک سقف دار که ته آنها باز است، استفاده کنید. ابعاد آن باید 3×3 متر با ارتفاع 3 متر و در2 طرف ( شمال و جنوب ) باز باشد. البته ، احتمال دارد که پرنده ها آشیانه های خود را ترجیح دهند. ولی به هر حال می شود با ایجاد پشته های ماسه ای کوچک در جاهای مورد نظر پرنده را به آشیانه ساز درآن قسمت ها ترغیب کرد. روشی که بعضی اوقات برای تشویق شترمرغ ماده استفاده می شود تا در جای دلخواه تخمگذاری کند. می توان تخم های مصنوعی را در آشیانه های مورد نظر قرار داد. این کار یک محرک مناسب خصوصا" در شترمرغهای جوان به شمار می رود.

رفتار جنسی ( جفت گیری )

شترمرغ نر می تواند با چند شترمرغ ماده جفت گیری کند. در دنیای وحش یک شترمرغ نر عملیات لانه سازی را با یک شتر مرغ ماده یا 2 و یا حتی بیشتر شروع می کند. در پرورش شتر مرغ اهلی ، شترمرغ ها را جفت می کنند یعنی یک نر و یک ماده گاهی هم ممکن است یک شتر مرغ نر با دو شتر مرغ ماده باشد که این کار در فصل جفت گیری صورت می گیرد.

نشانه تمایل جنسی در شترمرغ جالب توجه و پیچیده است . شتر مرغ ماده وقتی برای جفت گیری آماده باشد در حالی که سرش به طرف پایین و بالهایش از هم باز است، به شترمرغ نر نزدیک می شود . عکس العمل شترمرغ نر این است که بال ها و دم خود را پایین می آورد. سروگردن خود را بالا و پایین می برد. بعد از این حرکات، شترمرغ ماده به آرامی دور می شود. شترمرغ نر قسمت پایین تنه را خم می کند و بال های خود را بالا می آورد و به طرف عقب و جلو حرکت می دهد و در این حالت سرخود را به قسمت پشت بدن می زند و صدایی خاص از خود ایجاد می کند. وقتی که شترمرغ درمحیط بسته باشد. این حرکات را برای هر بیننده ای که نزدیک می شود انجام می دهد و در ادامه شترمرغ نر صدایی از گلوی خود ایجاد می کند. شترمرغ ماده بالهای خود را به شکل افقی نگه می دارد و آنها را تکان می دهد.

تخمگذاری

شترمرغ شترمرغ ماده کمی پس از جفت گیری تخمگذاری نطفه دار را آغاز می کند. اولین تخم نطفه دار تقریبا" بعد از 10 تا 14 روز پس از جفت گیری به وجود می آید. پس از جفت گیری به وجود می آید. پس از آن تقریبا" بدون استثناء تخمگذاری به شکل یک روز در میان در دسته های 20 تا 24 تایی صورت می گیرد. در طول فصل باردهی پرنده های مساعد بین 80 تا 100 تخم می گذارند. درفصل جفت گیری و باردهی شترمرغ ماده زودتر زمانی باردهی اش آغاز می شود. بنابراین بسیار احتمال دارد که تخم ها نطفه دار نباشند. تخم ها در لانه های مشترک گذاشته می شود. نخستین شترمرغ ماده ای که در آشیانه تخمگذاری می کند، مسئول تخم هاخواهد بود و او را مرغ مادر می گوییم.

هر پرنده ای که در آشیانه پرندگان دیگر تخمگذاری کند، مرغ مینور نامیده می شود.چون در حقیقت نقش این مرغ چندان اصلی نیست. مرغ مادر زمان بیشتری را در آشیانه می گذراند و حتی روزهایی که مرغ مادر تخمگذاری می کند، باز هم به آشیانه سر می زند. وقتی که مرغ مینور برای تخمگذاری می آید، مرغ مادر از جایش بلند می شود و حدود 5 تا 20 متر از آشیانه دورتر می ایستد تا مرغ مینور تخمگذاری کرده و مکان را ترک کند.

وقتی که مرغ مینور می خواهد تخم بگذارد، حرکاتی از خود نشان می دهد یعنی نزدیک آشیانه برای چند دقیقه می ایستد و سر خود را به طرف تخم ها پایین و بالا می برد. سپس دم خود را بالا می برد و ناگهان می نشیند. بین 1 تا 2 دقیقه می نشیند و در این زمان تخمگذاری صورت می گیرد. وقتی که تخمگذاری صورت گرفت، شترمرغ ماده برمی خیزد و برای چند دقیقه سرش را میان تخم ها پایین می آورد و سپس آشیانه را ترک می کند. در میان شترمرغان ماده ، فقط مرغ مادر است که تخم های خود را تشخیص می دهد و اگرتخم ها در آشیانه زیاد شد، تخم های دیگر را خارج می کند.

زمان تخمگذاری بستگی به مسایل خاص مثل ارتفاع از سطح دریا دارد که می تواند زمان تخمگذاری را از 1400 تا 1800 ساعت متغیر کند. پس از 1800 ساعت، تخمگذاری چندانی صورت نمی گیرد. اگر تخم ها از آشیانه تخلیه نشوند، شترمرغ ماده کار خوابیدن روی تخم را در طول روز انجام می دهد و این مسئولیت را از غروب آفتاب با بامداد به شترمرغ نر می سپارد. در مزرعه داری تجاری تخلیه تخم ها باید حداقل روزی 2 بار صورت گیرد چرا که اگر شترمرغ ماده شروع به خوابیدن روی تخم ها کند، تخمگذاری را تا وقتی که جوجه ها به 4 تا 5 هفتگی برسند،متوقف می کند که مسلما" صرفه اقتصادی ندارد.

۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۵:۵۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آشنایی با انواع کود

مطالب کمک درسی پودمان پرورش و نگه داری گیاهان

آشنایی با انواع کود

یکی از اصول اساسی تغذیه و رفع نیاز غذایی گیاهان، کود دادن است.

تعریف کود: به هر نوع ماده معدنی یا آلی یا بیولوژیک که دارای عناصر غذایی باشد و باعث بالا بردن حاصلخیزی خاک و همچنین با تیمار گیاهی باعث افزایش عملکرد کیفی و کمی محصول شود کود اطلاق می شود. به طور کلی هدف این است که کود به شکلی مصرف شود که کارایی آن حداکثر باشد و بسته به نوع کود و نوع کشت و سیستم آبیاری روش کوددادن تفاوت می کند.کودهای شیمیایی و دامی لازم و ملزوم یکدیگر هستند و هر دو در سبزی و صیفی کاری استفاده می شوند. کود حیوانی شرایط جذب را برای عناصر شیمیایی فراهم می کند اما تمام نیاز گیاه را نمی تواند برآورده کند و این کمبودها باید توسط کودهای شیمیایی مرتفع گردد. استفاده صرف از کودهای شیمیایی نیز درست نیست چرا که سبب کاهش خصوصیات مطلوب خاک می شود.

کودهای آلی: هر ماده آلی که به وسیله میکروارگانیسم های خاک قابل تجزیه باشد به عنوان کود آلی محسوب می شود.

کود حیوانی: منظور از کود حیوانی مجموعه ای از مواد بستری، فضولات جامد و مایع گاو، گوسفند، مرغ یا هر حیوان دیگری است که از محل نگهداری آنها به دست می آید.

کمپوست

مواد حاصل از عمل پوساندن و تجزیۀ بقایای گیاهی، حیوانی و یا زباله های شهری و همچنین لجن فاضلاب که تحت شرایط خاص و روش های گوناگون انجام می گیرد را کمپوست می گویند. این عمل شاید کهن ترین روش بازیافت باشد. مواد آلی موجود در توده مصرفی برای کمپوست از ضایعات کشاورزی، مواد خوراکی و زباله هایی است که از راه تجزیه هوازی و بی هوازی به خاک سیاه غنی تبدیل می شوند که به عنوان کود در کشاورزی مصرف می شود. مخلوطی از زباله های خانگی، فاضلاب های عمومی، کاه و بقایای گیاهی و حیوانی را پس از تخمیر می توان به عنوان کمپوست و برای تقویت و حاصلخیزی زمین مورد استفاده قرار داد.

ورمی کمپوست

از انواع کمپوست است که به وسیله نوعی ازکرم های خاکی تولید می شود. این کود در نتیجه تغییر و تبدیل و هضم نسبی پسمانده های آلی در ضمن عبور از دستگاه گوارش این جانوران به وجود می آید. تولید ورمی کمپوست فناوری استفاده از انواع خاصی از کرم های خاکی است. دلیل استفاده از این کرم ها توان رشد و تکثیر بسیار سریع و توانایی قابل توجه آنها برای مصرف انواع مواد آلی زائد و تبدیل آنها به یک کود آلی با کیفیت بالا و همچنین آغشته شدن این مواد به انواع ترشحات سیستم گوارشی مانند ذرات کربنات کلسیم، آنزیم ها، مواد مخاطی، متابولیت های مختلف، میکروارگانیسم های دستگاه گوارش این کرم ها و بالأخره ایجاد شرایط مناسب برای سنتز اسیدهای هومیک، در مجموع مخلوطی را تولید می کند که خصوصیاتی کاملاً متفاوت با مواد خورده شده به وسیله کرم ها پیدا کرده است.

کود سبز

یکی از انواع کودهای آلی، کود سبز است. اصطلاح کود سبز به مواد گیاهی پوسیده نشده که به زیر خاک می رود، اطلاق می شود. برای این منظور گیاهان علفی و سریع الرشدی که دارای شاخ و برگ زیاد هستند را در مزرعه کشت نموده و پس از اینکه به حد قابل توجهی از رشد رسیدند، آن را به وسیله گاو آهن برگردان دار زیر خاک می کنند. این عمل باعث پوسیدن گیاه در خاک شده، تولید هوموس می کند و ضمن بهبود خاصیت فیزیکی خاک، موجب بازگشت مواد معدنی جذب شده به خاک می گردد.

عمل آوری کود حیوانی

هرچه تجزیه اولیه کود بیشتر بوده باشد ارزش کود بیشتر است. برای تجزیه کود و تبدیل آن به هوموس نیاز به تهویه؛ حرارت و رطوبت کافی می باشد. البته اگر شرایط پوسیدگی یا به اصطلاح عمل آوری کود به شکل صحیح تری صورت گیرد، نتیجه کار رضایت بخش تر خواهد بود.

مزایای روش عمل آوری کود حیوانی :

الف) کود حیوانی در عرض چهار الی پنج ماه کاملاً پوسیده می شود.

ب) تمامی لارو حشرات و بذرهای علف های هرز و حتی اسپور قارچ ها از بین می رود.

ج) به جهت اضافه کردن آب فضولات دامی بر روی آن، تجزیه سریع تر انجام و حتی کیفیت مواد آلی محلول در کود بالا می رود.

د) نوع کود به دست آمده با این روش با توجه به مسائل بهداشتی و کیفیت فوق العاده قوی آن و حتی ارزان بودن قیمت فضولات دامی تازه نسبت به فضولات پوسیده و عمل آوری مطمئن آن، مقرون به صرفه می باشد.

 

کودهای شیمیایی

کودهای ازته

سولفات آمونیم

ازت به صورت های نیترات، یون آمونیم و اوره قابل جذب گیاه است. نیترات آمونیم 33 درصد ازت داشته و هر دو فرم ازت (ازت نیتراتی و ازت آمونیمی) آن قابل جذب گیاه می باشند. چون ازت دارای بار منفی است، بنابراین جذب کلوئیدهای خاک نشده و در معرض شستشو قرار می گیرد. اوره رایج ترین کود ازت در ایران است. اوره از ترکیبات آلی به شمار رفته و به همین فرم قابل جذب گیاه می باشد. از محلول اوره در محلول پاشی برگ گیاهان نیز استفاده می شود. نیترات کلسیم و نیترات پتاسیم درصد ازت کمی داشته وکمتر به عنوان منبع کود ازت در خاک مصرف می شوند.

این کودها غالباً در محلول های غذایی به عنوان منابع کلسیم یا پتاسیم مورد استفاده قرار می گیرند. اوره کمتر از سایر کودهای ازته (نظیر نیترات آمونیم) از خاک شسته می شود، سولفات علاوه بر خاصیت اصلاح کنندگی خاک جذب گیاه هم می شود. سولفیت آمونیم بهترین کود ازتی برای خاک های قلیایی و آهکی ایران شناخته شده است چون هم اسیدزا است و هم دارای مقداری گوگرد به عنوان ماده غذایی است . درصد تلفات نیترات آمونیم به صورت آمونیم کمتر از اوره است و در کشت سبزی ها و صیفی ها در مناطق سردسیر، مصرف نیترات آمونیم بر اوره ارجح می باشد. ارجحیت کود اوره بر سایر کودهای ازته را می توان در درصد ازت بیشتر و اختلاط فیزیکی بهتر آن با کودهای فسفاته و پتاسیمی و قابل مصرف بودن آن به کمک آب آبیاری دانست.

 

کودهای فسفاته

سوپرفسفات

هزینه ساخت سوپر فسفات تریپل (غلیظ)بیشتر از نوع معمولی آن است، اما بالا بودن عیار فسفر آن، کاهش میزان مصرف، کاهش هزینه حمل و نقل را به دنبال دارد.

سوپرفسفات تریپل (غلیظ):

به این سوپر فسفات از آن جهت تریپل (غلیظ)می گویند که فسفر محلول آن تقریباً سه برابر سوپر فسفات ساده است. سوپر فسفات کود اسید زا است ولی اسیدزایی آن در مقایسه با کودهای ازته ناچیز است. در خاک آهکی مصرف فسفات تقریباً تأثیری در pH خاک ندارد ولی در خاک خنثی و کمی اسیدی این کود تا حدودی روی pH خاک اثر کاهنده دارد. قبلاً سوپر فسفات ساده به عنوان یکی  از پرمصرف ترین کودهای فسفری جهان بود ولی در حال حاضر بزرگ ترین رقم مصرف کود فسفری، سوپر فسفات تریپل است.

فسفات آمونیم:

کود فسفره ای است که به خاک داده می شود. مصرف این کود در سال اول به صورت قابل جذب گیاه باقی می ماند و بخش کمی نیز طی سال های آینده قابل جذب گیاه می گردد. میزان استفاده این کود به روش کوددهی، بافت و ترکیب خاک، سوابق مصرف کود فسفره در خاک و مقدار کود فسفری که مصرف می شود بستگی دارد. چون میزان محلول بودن و حرکت کود فسفره در خاک بسیار محدود است، می بایستی کودهای فسفره را قبل از کاشت به خاک داد و آنها را مستقیماً در ناحیه توسعه ریشه قرار داد.

کودهای پتاسیم دار

کمبود پتاسیم بیشتر در خاک های اسیدی و خاک های شنی دیده می شود، اما کمبود آن در سایر خاک ها تحت شرایط آبیاری و برداشت مقدار زیادی محصول نیز مشاهده می گردد. اغلب کودهای پتاسیم دار در آب محلول هستند و نحوه اضافه کردن آنها به خاک نقش زیادی در اثر بخشی کود ندارد. کلرورپتاسیم فراوان ترین ترکیب پتاسیم در طبیعت است. کلرورپتاسیم دارای مقدار زیادی پتاسیم می باشد. با این حال مصرف کلرورپتاسیم در مواردی که به مقدار زیادی پتاسیم نیاز است چندان مطلوب نیست، زیرا احتمال مسمومیت ناشی از فراوانی کلر پیش می آید. با اینکه مقدار کمی کلر برای محصولاتی مانند توتون و پنبه لازم است، اما زیادی کلر در خاک موجب آبدار شدن غده سیب زمینی و نقصان کیفیت توتون می گردد. نیترات پتاسیم دارای 44 درصد اکسید پتاسیم است، اما کودی گران قیمت می باشد.

سولفات پتاسیم معمول ترین کود پتاسیم است. پتاسیم از تجزیه اولیه بقایای گیاهی نیز به خاک اضافه می شود، اما هوموس خاک به عنوان منبع قابل توجه پتاسیم به شمار نمی رود، زیرا پتاسیم به وسیله مواد آلی تثبیت نمی گردد. پتاسیم واقع در محلول خاک در حال تعادل است و به عنوان ذخیره پتاسیم خاک محسوب می شود، در صورتی که شدت تثبیت زیاد باشد، می بایستی پتاسیم را به صورت نواری و قبل از کاشت به خاک اضافه نمود.

کودهای مخلوط (کامل)

عناصر ازت، فسفر و پتاسیم بیش از سایر عناصر به عنوان کود مصرف می شوند. گاهی کودهای تجارتی را به صورت مخلوطی از عناصر فوق تهیه می کنند. درصد عناصر این کودها معمولاً پایین است و قسمت اعظم حجم کود را مواد دیگری به غیر از عناصر فوق تشکیل می دهد. ترکیب این گونه کودها را با درصد ازت اکسید فسفر و اکسید پتاسیم و به همین ترکیب ذکر می کنند مثلاً کود 10 - 10 - 20 دارای 20 درصد ازت، 10 درصد اکسید فسفر و 10 درصد اکسید پتاسیم می باشد، گاهی درصد گوگرد را نیز به صورت عدد چهارم ذکر می نمایند مانند 5- 10 - 10 - 15 که 5 درصد گوگرد دارد. کود مخلوط ممکن است فاقد یکی از سه عنصر اصلی باشد. مانند 44 - 0 - 13 که فاقد فسفر است و در حقیقت همان نیترات پتاسیم است و یا فسفات دی آمونیم که می توان آن را به صورت 0 - 46 - 18 بیان نمود.

۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۵:۴۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

نکاتی در مورد کار با برنامه نقاشی ویندوز Paint

نکاتی در مورد کار با برنامه نقاشی ویندوز Paint

 

suherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.com

1- کشیدن یک دایره کامل

برای کشیدن یک دایره کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی بیضی کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک دایره کامل در محیط برنامه بکشید.

2- کشیدن یک مربع کامل

برای کشیدن یک مربع کامل در برنامه Paint ابتدا باید از قسمت Shapes روی مستطیل کلیک کنید وآن را انتخاب کرده و سپس با گرفتن کلید Shift می توانید یک مربع کامل در محیط برنامه بکشید.

لازم به یادآوری است که شما تمام اشکالی که در قسمت Shapes نرم افزار آمده را می توانید با گرفتن کلید Shif بطور کاملا دقیق بکشید طوری که طول وعرض آنها متناسب هم باشند. 

3- مهر زدن قسمتی از عکس در تمام محیط برنامه Paint

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Ctrl را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ و کلیک می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مانند مهر زدن مرتب تکرار می شود.

4- ساییدن قسمتی از عکس  در تمام محیط برنامه Paint

برای این کار ابتدا مستطیل Select را انتخاب و روی قسمت مورد نظر تصویر می کشیم سپس کلید Shif را نگه می داریم و قسمت مستطیل انتخابی را روی قسمت های دیگر تصویر درگ می کنیم مشاهده می شود که این تصویر انتخابی مرتب روی تصویر ساییده می شود.

5- بزرگ کردن اندازه پاک کن و نوک مداد و انواع قلم ها و براش ها درمحیط برنامهPaint

برای اینکار ابتدا پاک کن یا مداد را انتخاب کرده و سپس با گرفت هم زمان کلید های Ctrl و + مقدار اندازه نوک آن را زیاد کرد یا با گرفتن کلید های  Ctrl و - مقدار اندازه نوک آن را کم کرد.

۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۵:۳۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

کارکلاسی صفحه 28 کتاب کاروفناوری پایه هفتم بررسی شبکه ها ودلایل نیاز به آنها

کارکلاسی صفحه 28 کتاب کاروفناوری پایه هفتم پودمان جستجو و جمع آوری اطلاعات

کار کلاسی - بررسی شبکه ها ودلایل نیاز به آنها 

در گروه خود،شبکه ها ودلایل نیاز به آنها را بررسی کنید و در جدول زیر بنویسید.

suherfe.blogfa.comsuherfe.blogfa.com

شبکه

نیازها

تلفن

ارتباط کلامی وشنیداری

نامه - کتاب - روزنامه

ارتباط نوشتاری

تلوزیون

ارتباط صوتی وتصویری

ابنترنت

ارتباط کلامی - نوشتاری - صوتی - تصویری - شنیداری و...

 
۲۷ تیر ۹۷ ، ۱۵:۳۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری چگونگی رولکاری در صنعت ورقکاری

تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی پودمان کاربا فلز کاروفناوری هشتم

رولکاری در صنعت ورقکاری

رولکاری یا منحنی کردن ورق های فلزی عبارت است از تغییر شکل دادن ورق های فلزی به استوانه ای یا مخروط و یا قستی از آن ها با استفاده از وسایل دستی یا ماشینی.

اصول رولکاری

رولکاری یا منحنی کردن ورق های فلزی بر اساس تغییر شکل پلاستیکی با اعمال نیروی فشار به سطح ورق وایجاد نیروی عکس العمل صورت می گیرد.

رولکاری در صنعت ورقکاری مطالب کمک درسی پودمان کاربا فلز کاروفناوری هشتم

بدین ترتیب که نیروی فشار ونیروی عکس العمل الیاف های قشر داخلی ورق را تحت تاثیر فشار و تراکم قرار داده و آنها را کوتاه می کند و نیروی کشش باعث افزایش طول الیاف های قشر خارجی ورق می شود ولی در فصل مشترک بین دو قشر (فاز خنثی) هیچ گونه تغییری روی نمی دهد.با توجه به اصولی که بیان شد. چنین نتیجه می گیرم که هنگام رولکاری ورق های فلزی لایه داخلی آن ها فشرده ولایه خارجی کشیده می شود. وتنها لایه میانی (فاز خنثی) ورق به اندازه واقعی خود باقی می ماند.

رولکاری ورق ها

روش های رول کردن ورق های فلزی

ورق های فلزی را می توان به روش های گوناگون رولکاری ومنحنی کرد. ساده ترین روش برای منحنی کردن ضخامت های کم و قطرهای کوچک استفاده از وسایل و ابزارهای دستی ساده است.

رولکاری ورق ها

همچنین می توان با به کارگیری ماشین های نورد ورق های فلزی را با ضخامت های مختلف به تناسب ظرفیت و قطر غلطک های آنها رولکاری و منحنی کرد.

رولکاری ورق ها

معایب رولکاری

عدم رعایت محاسبات دقیق طول گسترده قطعه کار.

عدم آگاهی از تغییرات فیزیکی ومکانیکی روی قشرهای ورق در هنگام فرآیند ساخت.

عدم رعایت تنظیم دقیق وصحیح نیروی وارد به سطوح ورق به یک اندازه هنگام رولکاری

آماده نکردن لبه ها و منحنی نکردن آ نها قبل از رولکاری دستی ویا ماشینی

عدم توجه به تعدادمراحل رولکاری به توجه به نوع ماشین

عدم توجه به ظرفیت اسمی ماشین نورد.

۲۷ تیر ۹۷ ، ۰۰:۰۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

کار کلاسی صفحه 15 کاروفناوری نهم پودمان ترسیم با رایانه

کار کلاسی صفحه 15 کاروفناوری نهم پودمان ترسیم با رایانه

سوال :

با هم اندیشی در گروه مزایای دیگری برای استفاده از فناوری ترسیم با رایانه را بررسی کنید و در جدول زیر بنویسید. همچنین برای ترسیم با رایانه بایستی چه چیزهایی فراهم باشد و چه نکاتی را رعایت نمایید؟

جواب: در جدول زیر می توانید جواب را مشاهده نمایید.

http://s9.picofile.com/file/8270899184/%DA%A9%D8%A7%D8%B1_%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C_15.jpg

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۱:۱۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

پرسش صفحه 45 کتاب کاروفناوری پایه هشتم پودمان شهروند الکترونیکی 1 هشتم

پرسش صفحه 45 کتاب کاروفناوری پایه هشتم پودمان شهروند الکترونیکی 1 هشتم

سوال : تفاوت میان وبگاه هایی که با  //: https شروع می شوند با سایر وبگاه ها در چیست؟ این موضوع را از دبیر خود سؤال کنید.

جواب :

HTTP : Hypertext Transfer Protocol

HTTPS :Hyper Text Transfer Protocol Secure

فرق صفحات اینترنتی که آدرس آنها با //:https شروع می شود با صفحاتی که آدرس آنها با //:http آغاز می شود به عمومی بودن و خصوصی بودن آن صفحه مربوط می شود. یعنی :

صفحاتی که آدرس آنها با //:http آغاز می شوند جنبه عمومی دارند و ممکن است برای همه بازدید کنندگان از آن سایت نمایش داده شود و در آن امنیت اطلاعات مطرح نیست. اما:

صفحات اینترنتی که آدرس آنها با //:https شروع می شود جنبه شخصی - محافظت شده و حقوقی دارند و هر صفحه برای یک نفر نمایش داده می شود و اطلاعاتی که کاربر در آن وارد می کند جنبه شخصی - محافظتی و محرمانه دارد و سایر کاربران به متون وارد شده در آن توسط کاربر دسترسی ندارند و حریم شخصی در آن رعایت شده و تمام فرم ها و مواردی که کاربر در آن  صفحه می بیند از امنیت بالایی برخوردار است.

مثالصفحات ثبت نام - عملیات بانکی - جستجوی گوگل - باز کردن حساب شخصی - عضو شدن و.........

http://suherfe.blogfa.com

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۱:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آثار برق گرفتگی در انسان و کمک های اولیه در برق گرفتگی

تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی و آموزشی پودمان کار با برق کاروفناوری

آثار برق گرفتگی

عبور جریان بیش از 50 میلی آمپر با ولتاژ65 ولت از بدن انسان می تواند باعث برق گرفتگی شود.شوک الکتریکی که ناشی از تماس بدن با مدارهای الکتریکی یا اثرات رعد وبرق است تکان دهنده مصدوم معمولاً دچار احساس ضربه و تکان هایی شده و اگر ولتاژ به قدر کافی زیاد باشد بی هوش خواهد شد و احتمال دارد که روی پوست او و در محل تماس سوختگی شدیدی ایجاد شده و ماهیچه ها دچار تشنج موضعی شوند.

در این صورت شخص دستگاه و یا سیمی را که باعث ایجاد حادثه شده است بیش تر به خود می چسباند و دیگر نمی تواند آن را رها کند در این صورت ممکن است مصدوم باتوقف قلب یا توقف تنفس وبا هر دوی آن ها رو به رو شود گاهی ممکن است که شوک به اعصاب آسیب رساند وماهیچه ها را به تدریج روبه تحلیل ببرد به طوری که هفته ها وماه ها طول بکشد تا شخص برق گرفته به حالت اول برگردد.

مراقبت از مصدوم برق گرفته

1- مصدوم را سریعا از محل تماس با برق دور کنیم اما خور را به خطر نیندازید.

این عمل را می توان به طرق زیر انجام داد.

الف – اگر نزدیک کلید هستید آنرا قطع کنید در غیر این صورت برای قطع جریان از چوب خشک یا طناب یا کمربند چرمی کت پتو و یا هر وسیله ی غیر رسانای برق استفاده کنید.

ب – سیم ها وکابل ها را از منبع برق جدا کنیم

ج – اگر مصدوم هنوز نفس می کشد او را در وضعیت راحت روی زمین دراز کنید و بندها و دکمه های لباس او را باز کنید

د – مصدوم را روی پهلو ها حرکت ندهید چون قلب او ضعیف شده است

ه – پزشک را خبر کنید

و – اگر مصدوم نفس نمی کشد لازم است به او تنفس مصنوعی بدهید حتی اگر ظاهراً مرده به نظر برسد

تنفس مصنوعی

اول : دهان مصدوم را از اشیاء خارجی پاک کنید

دوم : مصدوم را به پشت بخوابانید و گردن او را بالا ببرید و یک کت یا پتو تا شده زیر شانه هایش قرار دهید و سرش را به عقب کج کنید .

سوم : دهان مصدوم را باز کنید و سوراخ بینی مصدوم را با فشار انگشتان شصت و سبابه ببندید سپس نفس عمیقی بکشید و دهان نتان را روی دهان مصدوم بگذارید و در دهانش بدمید تا سینه ی مصدوم بالا بیاید

چهارم :دمیدن در دهان را رها کنید و بگذارید مصدوم به راحتی نفس بکشد.

پنجم : شش ها را برای بزرگ سالان تقریبا 12 بار در دقیقه و برای کودکان 20 بار در دقیقه باد می کنند و این عمل را آن قدر ادامه می دهند تا مصدوم به طور طبیعی شروع به تنفس کند

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۱:۰۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آموزش نرم افزار بریسکد آموزش تغییر رنگ زمینه بریسکد

 

 

 

 

آموزش نرم افزار بریس کد

تغییر رنگ زمینه صفحه اصلی بریس کد

همان طور که می دانید رنگ پشت زمینه اصلی نرم افزار بریسکد به رنگ سفید است اما ما می توانیم بر اساس نظر خودمان رنگ این پشت زمینه را تغییر و به هر رنگ دلخواهی تعویض کنیم.

اما برای تغییر رنگ مراحل زیر را باید دنبال کنید.

1- انتخاب منوی Setting و سپس کلیک روی گزینه setting

2- انتخاب program Option

3- انتخاب display

4 و 5- انتخاب background color  و انتخاب رنگ که در اینجا ما رنگ زرد را انتخاب می کنیم

پس از بستن پنجره خواهید دید که رنگ پشت زمینه صفحه کاری به رنگ زرد تغییر می کند.

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۰:۲۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آشنایی با ساختار یک آدرس اینترنتی

آشنایی با ساختار یک آدرس اینترنتی

در اینترنت سازمان ها و افراد، اطلاعات مورد نظر خود را با روش ها و قالب های مختلف ارائه می کنند. یکی از این روش ها، شبکه گسترده جهانی World Wide Web یا به اختصار وب www است.

دسترسی به صفحات وب:

در اینترنت دسترسی به پایگاه و صفحات وب از طریق آدرس آن انجام می شود.هر پایگاه دارای آدرسی است که در آدرس تمام صفحات متعلق به آن پایگاه تکرار می شود. هر صفحه وب نیز دارای آدرس منحصر به فرد است.آدرس ها دارای ساختار استاندارد هستند که شامل سه بخش مجزا است.

مثال آدرس اینترنتی      http://www.google.com

قرارداد ارسال صفحات http :

نوع قرارداد ارسال صفحات را نشان می دهد.

نوع سرویس www  :

نشان دهنده این است که سرویس مورد استفاده اینترنت و صفحه وب است.

نام دامنه google. com :  نام دامنه شامل یک نام و یک پسوند است که پسوند نام دامنه، نوع پایگاه را مشخص می کند. جدول زیر برخی از انواع دامنه ها را مشخص می کند.

suherfe.blogfa.com

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۰:۱۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری چرا خوردن شیر به بعضی ها نمی سازد

تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی پودمان خوراک

چرا شیر به بعضی ها نمی سازد

پرا بعضی افراد به شیر حساسیت دارند - تحقیق کاروفناوری - پودمان خوراک کاروفناوری هفتم

شیر برای بسیاری از ما نوشیدنی خوش‌طعمی است که صبح یا عصر، آن را با لذت، همراه با تکه‌هایی از یک کیک یا بیسکوییت می‌نوشیم اما برای خیلی‌ها، همین نوشیدنی گوارا، مایه دردسر و دل‌درد است؛ طوری که ترجیح می‌دهند برای درد نکشیدن، دور شیر و بقیه لبنیات را خط بکشند…

اینکه می‌گویند بعضی‌ها عدم تحمل لاکتوز شیر دارند، یعنی چه؟ این مشکل به چه علتی پیش می‌آید؟ عدم تحمل لاکتوز یک مشکل متابولیسمی ژنتیکی و مادرزادی است که باعث می‌شود به طور طبیعی، آن آنزیمی که قند شیر را به گلوکز و فروکتوز می‌شکند (آنزیم لاکتاز)، در بدن تولید نشود.

از آنجا که قند اصلی شیر، لاکتوز است؛ وقتی این افراد شیر می‌نوشند، نمی‌توانند این قند را به ترکیبات ساده‌تر بشکنند و مقدار زیادی از این قند که از طریق شیر و لبنیات وارد دستگاه گوارش‌شان می‌شود و امکان هضم ندارد، باقی می‌‌ماند و توسط میکروارگانیسم‌های موجود در دستگاه گوارش تخمیر می‌شود و در نتیجه، ترکیبات حد واسطی ایجاد می‌شوند که فشار اسمزی ایجاد می‌کنند و این به اسهال و نفخ می‌انجامد. این بیماری می‌تواند بسیار شدید باشد و جذب موادمغذی را مختل کند و نهایتا به مشکلات متابولیسمی و سوءتغذیه منجر شود. اما بعضی‌ها در دوران شیرخوارگی به راحتی شیر را هضم می‌کنند اما در سنین بالاتر دچار این عدم تحمل می‌شوند!

عدم تحمل به لاکتوز ممکن است به شکل سازشی هم به وجود آید. به عبارت دیگر، کسانی که تا ۲ سالگی مصرف شیر مادر در برنامه غذایی‌شان هست و بعد از این سن شیر را به طور کامل حذف می‌کنند و به مدت طولانی مصرف نمی‌کنند، اگر در سنین دیگر (مثلا در دوران دبیرستان) مجددا بخواهند به دلیل نقش شیر در رشد و نمو و تامین کلسیم و حتی توصیه‌های والدین و مربیان یک دفعه شیر مصرف کنند، از آنجا که ژن‌هایی که در بدن، سنتز این آنزیم را برعهده دارند، برای مدت طولانی خاموش بوده‌اند، سنتز لاکتوز و آنزیم مربوط به آن در بدنشان به اندازه کافی نخواهد بود و ممکن است عوارضی مشابه افرادی که به‌طور ژنتیکی، این آنزیم را از بدو تولد نداشته‌اند، در آنها دیده شود. یعنی افرادی که مبتلا به این ناراحتی هستند، مجبورند شیر و لبنیات را به کلی از برنامه غذایی‌شان حذف کنند

پرا بعضی افراد به شیر حساسیت دارند - تحقیق کاروفناوری - پودمان خوراک کاروفناوری هفتم

بهترین انتخاب برای تمام آنها مصرف شیر کم‌لاکتوز یا بی‌لاکتوز است. در صنایع غذایی به کمک دستگاه‌های مخصوصی لاکتوز را از شیر حذف یا کم کرده‌اند و آن را به قندهای تشکیل‌دهنده آن (گلوکز و فروکتوز) شکسته‌اند و به این ترتیب، دیگر نیازی به هضم قند لاکتوز در بدن نیست..

افرادی که حتی با خوردن شیر بدون لاکتوز هم دچار دل‌درد می‌شوند، چه کار باید بکنند؟ بعضی‌ها وقتی برای مدت زمان بسیار طولانی یک ماده غذایی را مصرف نکنند، ممکن است به ترکیبات مختلف موجود در آن نیز حساسیت نشان دهند. ناسازگاری‌هایی نظیر دل‌درد مربوط به عدم استفاده طولانی‌مدت از یک ماده غذایی است. بنابراین مصرف کم و تدریجی این ماده غذایی می‌تواند بدن را سازگار و مشکلات را رفع کند.

پس دسته دوم که مشکل ژنتیکی عدم تحمل به لاکتوز ندارند، می‌توانند دوباره شیر معمولی بخورند. بله؛ این دسته از افراد اگر شیر را به مقدار کم به برنامه‌غذایی خود اضافه کنند، می‌توانند کم‌کم مشکل خود را برطرف کنند تا آنزیم‌های مورد نیاز آنها به‌تدریج بازسازی شود آیا این افراد می‌توانند سایر مواد لبنی یا شیرهای مخلوط را مصرف کنند؟

لاکتوز قند شیر است و مخلوط کردن آن با کاکائو، شکلات یا انواع میوه‌ها هیچ تغییری در نوع قند آن به وجود نمی‌آورد. البته این افراد مشکلی در مصرف ماست و پنیر ندارند چون در ماست فرآیند تخمیر انجام می‌شود و طی آن قند لاکتوز به اسیدلاکتیک تبدیل می‌شود که برای هضمش نیازی به آنزیم لاکتاز نیست.

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۰:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری نقش زنبور عسل در کشاورزی و محیط زیست

تحقیق کاروفناوری پودمان نگه داری از حیوانات کاروفناوری هشتم

نقش زنبور عسل در کشاورزی و محیط زیست

 زنبور عسل در ایران و بعضی از کشورها اکثراً به خاطر تولید عسل و احیاناً موم نگه داری می شود و حال آن که در کشورهای اروپایی و آمریکا بیش تر به خاطر گرده افشانی و استفاده از محصولات زنبور عسل و عوامل فرعی پرورش زنبور عسل است.

در اکثر گیاهان گلدار، گرده افشانی به صورت غیر مستقیم بوده و به وسیله باد، حشرات، انسان و ... تلقیح انجام می گیرد. ثابت شده است که سهم زنبور عسل در این نوع گرده افشانی بالغ بر 90 درصد است.

اهمیت فرآورده های خارجی کندو (بذر و میوه) به مراتب بیش تر از ارزش محصولات داخلی کندو (عسل و موم و ...) است. با این که حشرات گرده افشان زیاد هستند ولی حشره ای که می تواند گرده گیری را به حد اعلی و در نهایت کمال انجام دهد، زنبور عسل است.

طبق تحقیقاتی که انجام گرفته و در نشریات نیز منعکس شده است، کشاورزان و باغداران 25 برابر زنبورداران از طریق گرده افشانی استفاده می کنند (تولید بذر و میوه) بدین معنی اگر زنبورداری از چند کلنی 1 ملیون تومان عسل و موم استفاده کند، یک باغدار یا کشاورز با استفاده از همان چند کلنی حدود 25 ملیون تومان سود خواهد برد.

یکی از امتیازات زنبور عسل نسبت به حشرات گرده افشان دیگر در این است که به گل وفادار است (ثابت گلی) یعنی وقتی که اولین زنبور از کندو خارج شد و به سوی گل ها پرواز کرد و مثلاً گل زرد آلو را انتخاب کرد، تا میسر باشد در همان پرواز از گل زردآلو استفاده خواهد کرد. به علاوه به محض برگشت به کندو با رقص های مخصوص زنبورهای دیگر را به آن منطقه هدایت خواهد کرد و این زنبورها با وجود گل مزبور روی گل دیگری نخواهند نشست و گرده افشانی همان نوع گل ها به حد اعلای خود خواهد رسید.

بدین معنی که گرده هر نوع گلی بر روی مادگی همان نوع گل انتقال می یابد، سایر حشرات گرده افشان فاقد این خاصیت هستند. آزمایش های متعدد نشان داده است که درختان میوه به علت چسبناک بودن گرده ها بیش از همه نباتات دیگر نیاز به گرده افشانی توسط زنبور عسل دارند.

جدول زیر نتایج تحقیقات دانشمندان را در باغ ها و مزارع در مورد نقش زنبور عسل در گرده افشانی و باروری گیاهان و درختان در شرایط یکسان نشان می دهد.

زنبور عسل نه تنها در کمیت محصولات باغی و زراعی اثر بارزی دارد، بلکه در کیفیت آن نیز به وجه قابل توجهی مؤثر است و از این جهت است که در کشورهای مترقی همه ساله باغداران و زارعینکندوهای زنبور عسل را اجاره کرده و در باغات و مزارع خود مستقر می کنند.

از آن جایی که حفظ بقا و ازدیاد نسل اکثر گیاهان گل دار به وسیله عمل گرده افشانی صورت می گیرد، اگر از باروری یک نوع گیاه جلوگیری به عمل آید، گل های آن گیاه هرگز به دانه و میوه تبدیل نشده و نسل آن گیاه از بین خواهد رفت. با از بین رفتن نسل گیاهی در یک منطقه به همان اندازه نیز خاک، پوشش گیاهی خود را از دست خواهد داد و در مقابل ریزش باران و وزش باد مقاومت خود را از دست داده و مواد کلوئیدی را که در به هم پیوستن ذرات خاک و هم چنین در رشد گیاهی مؤثر هستند، شسته و از بین خواهد برد و در نتیجه فرسایش خاک صورت می گیرد.

شدت فرساش خصوصاً در مناطق آب و هوایی خشک مثل ایران سبب می شود که باد نیز این خاک ها را از طرفی به طرف دیگر انتقال دهد و شن های روان را به وجود آورد. نتیجتاً مقدار هوموسی که باید از آن موادغذایی مورد نیاز برای انسان و حیوان تولید شود، از بین خواهد رفت. بنابراین عدم توجه به یک حشره کوچک، می تواند باعث تغییرات 180 درجه ای محیط زیست و تبدیل آن به کویر و شن زارها شود.

علاوه بر محسنات فوق، زنبور عسل تنها حشره ای است که پاکیزگی و بهداشت را کاملاً رعایت می کند. چون اگر طبیعت زنبور عسل به گونه ای باشد که روی مواد آلوده بنشیند، عوامل میکروبی گرده گل را که حاوی مقدر زیادی پروتئین است فاسد کرده و قابلیت باروری مادگی را از دست خواهد داد.

تصویر زیر یک سیب که به وسیله ی زنبور عسل بارور شده (سمت چپ)و یک سیب دیگر که زنبور آن را بارور نکرده است (سمت راست) را نشان می دهد

۲۶ تیر ۹۷ ، ۲۰:۰۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آشنایی با وسایل و تجهیزات پایه در یک کارگاه صنعتی

تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی پودمان کاربا فلز کاروفناوری هشتم

وسایل و تجهیزات پایه در یک کارگاه صنعتی

از جمله وسایل اساسی و اولیه کارگاه مکانیک عمومی می توان میز کار، گیره،انواع آچار، وسایل اندازه گیری و... را نام برد که مواردی از آن در ادامه بیان می شود

میزکار

یکی از ابتدایی ترین وسایل کارگاه میز کار است که باید دارای طول، عرض و ارتفاع مناسب باشد تا اولاً باعث خستگی نشود و ثانیاً مساحت کافی برای نصب گیره و قراردادن ابزار و وسایل را داشته باشد. همچنین لازم است سنگین و بدون ارتعاش باشد. صفحة روی میز می تواند از چوب سخت و پایه های آن از فلز باشد. ارتفاع میز از کف کارگاه حدود 80 سانتی متر در نظر گرفته می شود.میز کار ممکن است ساده و یا دارای کشو برای قراردادن ابزار و وسایل باشد.

http://suherfe.blogfa.com

در روی میز کار معمولاً گیره برای بستن قطعه کار نصب می شود. برای جلوگیری از ارتعاش بهتر است گیره روی یکی از پایه های میز بسته شود. میز کار ممکن است ثابت یا متحرک باشد.

گیره

از گیره برای بستن قطعات مختلف و به منظور انجام کار روی آنها استفاده می شود. گیره ها در انواع مختلفی ساخته می شوند از جمله:

گیره موازی

یکی از معرو ف ترین و پرکاربرد ترین گیره ها نوع رومیزی و موازی است. بعضی از این گیره ها مجهز به سندان نیز هستند. عرض فک ها با توجه به اندازه گیره بین 50 تا 200 میلی متر تغییر می کند. این گیره ها از چدن خاکستری مخصوص یا فولادساخته می شوند. به لحاظ حساس بودن در مقابل ضربه و نیروهای زیاد از انجام عملیات چکش کاری و خم کاری های سنگین روی آن باید خودداری کرد.

به منظور جلوگیری از سُرخوردن قطعه کار، سطح فک های گیره را معمولاً آ جدار می سازند که قابل تعویض است.

به منظور راحتی کار و کارآیی بیشتر لازم است ارتفاع گیره متناسب با قد افراد باشد.

 گیره آهنگری

این گیره ها به لحاظ ساختمانی که دارند می توانند نیروهای ضربه ای را تحمل کنند. لذا برای عملیات چکش کاری، آهنگری، خم کاری و......... مناسب هستند. جنس آنها فولادی و به روش آهنگری ساخته می شوند. حرکت فک متحرک این گیره شعاعی است و به همین علت امتداد فک ها در فاصله معینی با هم موازی هستند. پهنای فک های گیره های آهنگری نیز 100 تا 200 میلی متر است

 

گیره لوله گیر

از آنجا که سطح درگیری لوله ها در بستن به گیره های موازی و آهنگری کم بوده و امکان سرخوردن و لهیدگی آنها نیز وجود دارد لذا گیره لوله گیر طراحی و ساخته شده است. فک های این گیره به صورت جناقی بوده و سطح آن دندانه دار است لذا گیرایی مناسبی بین لوله و گیره ایجاد می شود و با جای پیچ هایی که روی پایة آن ایجاد شده می توان آن را روی میز کار بست. اندازه کارگیری این گیره ها از 40 تا 200 میلی متر است.

http://suherfe.blogfa.com

گیره ها در انواع دیگری نیز ساخته می شوند که در شکل نمونه هایی از آن نشان داده شده است

وسایل کمکی

در بستن قطعه کار به گیره و به منظور جلوگیری از صدمه دیدن سطح قطعه کار،حفاظت، گیرایی و راحتی کار می توان از وسایل کمکی مانند انواع لب گیره استفاده کرد. لب گیره ها معمولاً از جنس فلزات نرم مانند آلومینیم، مس، روی،سرب و یا آهن ساخته می شوند. برای ایجاد سطوح نرم تر می توان روی سطح لب گیره، چرم و یا مقوا نیز چسبانید.

نکات فنی در استفاده از گیره

1-  انتخاب گیره متناسب با اندازه، شکل هندسی و نوع عملیات

2- اطمینان از سالم بودن گیره ، لقی پیچ و مهره درحد متعارف، محکم بودن ......

3- بستن قطعه کار در وسط فک های گیره و در صورت نیاز به بستن در یک طرف گیره، استفاده از یک قطعه کمکی هم اندازه با قطعه کار و گذاشتن آن در طرف مقابل قطعه

4- برای جلوگیری از تغییر شکل قطعات توخالی می توان قطعه ای محکم و مناسب داخل آنها قرار داد

5- برای کار روی لوله های نازک و به منظور جلوگیری از صدمه دیدن سطح آن می توان لوله را داخل یک قطعه لاستیکی قرار داده و سپس به گیره بست

6-  برای جلوگیری از ارتعاش قطعات نازک بهتر است کوتاه به گیره بسته شوند.

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۵۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری واکاری چیست ؟

مطالب کمک درسی پودمان پرورش و نگه داری گیاهان

واکاری

معمولاً پس از رویش بذرها یا مستقر شدن نشاها در صورتی که مشاهده شود قسمتی از مزرعه بوته کافی ندارد و کشت کاملاً یکنواخت نیست، باید آن قسمت ها را واکاری کرد. برای این کار با کاشتن نشا و یا مقداری بذر خیسانده شده، می توان بوته های مورد نیاز را تأمین کرد.

معمولاً این کار در زمین های کوچک انجام می گیرد. اگر در مواقعی، در اثر پایین بودن قوه نامیه بذر، حمله آفات (ملخ و کرم) و سرمازدگی، قسمت اعظم مزرعه بدون گیاه باشد، لازم است که به فوریت تمام مزرعه دوباره از همان بذر و یا بذر دیگر کاشته شود.

کاشتن دوبارۀ قسمت هایی از زمین را که به تعداد کافی در آن گیاه سبز نشده، واکاری گویند.

واکاری عملی عکس تنک کردن است.

عوامل اقلیمی که در کاشته نشدن قسمتی از مزرعه دخیل هستند عبارتند از:

1 سرما و یخبندان

اگر اغلب سبزی های فصل گرم (بادمجان، کدو و گوجه فرنگی) را در اوایل بهار زودتر کشت کنید، هوای سرد و یخبندان مانع سبز شدن گیاهان می شود. کلم یکی از سبزی های فصل سرد است و سرما را تا حدودی تحمل می کند.

2- تگرگ

تگرگ یکی از عوامل اقلیمی سبز نشدن یا از بین رفتن گیاهان است.

3- خشکی و گرمای هوا

اثر خشکی و گرمای بیش از حد برای بسیاری از سبزی های فصل سرد مناسب نمی باشد و باعث از بین رفتن و یا زودتر به گل نشستن آنها می شود. بادمجان یکی از گیاهان فصل گرم است و گرمای هوا را تا حدودی تحمل می کند.

4- رطوبت زیاد

رطوبت زیاد باعث پوسیدن ریشۀ گیاه و توسعۀ بیماری های قارچی می شود.

5 اثر باد

خسارت باد بر محصول سیب زمینی

عوامل گیاهی که در کاشته نشدن قسمتی از مزرعه دخیل هستند عبارتند از:

ضعف قوه نامیه یا قدرت نامیه کم در سبز شدن بذرهای بسیار مؤثر است.

بذرهای بعضی از گیاهان ممکن است پوک بوده باشند و به همین دلیل بعد از استقرار در خاک یا اصلاً جوانه نمی زنند یا ممکن است جوانه زده ولی سر از خاک در نیاورند.

عوامل جانوری که در کاشته نشدن قسمتی از مزرعه دخیل هستند عبارتند از:

جوندگان از آفات مضر محسوب می شوند برخی از پرندگان مثل کلاغ بذرهای گیاهان را می خورند.

آبدزدک از ریشه و طوقه و مورچه بذرها را خورده یا جمع آوری می کنند.

عوامل خاکی که در کاشته نشدن قسمتی از مزرعه دخیل هستند عبارتند از:

در زمین سله بسته بذر سبز نمی شود. سله شکنی به ویژه در زمین های رسی ضروری است. همیشه باید پیش از کشت بذر یا نشا زمین را به خوبی تسطیح کنیم. در غیر این صورت ، در موقع واکاری باید عمل تسطیح به دقت انجام گیرد و بعداً اقدام به کشت مجدد شود.

عوامل مکانیکی که در کاشته نشدن قسمتی از مزرعه دخیل هستند عبارتند از:

1- منظم نبودن ماشین های کارنده یا ردیف کار

2- عدم استقرار بذر

راهکار : بررسی و یافتن علت سبز نشدن بذرها. برای جلوگیری از کاهش عملکرد و هدر رفتن هزینه و وقت تنظیم ماشین و یا واکاری.

زمان واکاری:

بلافاصله بعد از سبز کردن بذرها یا اطمینان از خشک شدن نشاها در زمین اصلی

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۵۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

آشنایی با نحوه پرورش کرم ابریشم

تحقیق کاروفناوری پودمان نگه داری از حیوانات پرورش کرم ابریشم کاروفناوری هشتم

آشنایی با پرورش کرم ابریشم

کرم ابریشم بیش ازچهار هزارسال توسط مردم پرورش داده می شد. این کارنخستین بار در چین در حدود 2600 سال قبل از میلاد مسیح آغازشد. چینی ها رازتهیه ابریشم را سالها مخفی نگه داشتند ودر اروپا و خاورمیانه تجارت می کردند. اماسرانجام دانش به دست آوردن ابریشم از طریق کرم ابریشم توسط مردم به دیگرکشورها اشاعه یافت.

عمل پروراندن کرم ابریشم نوغانداری نامیده می شود یک کرم بالغ طول قدش به پنج تا هفت سانتی مترمی رسد اویک کارگرشگفت انگیز است فقط در طی چند روز یک کرم ابریشم تنها پیله ای می تند که می تواند چند صد متر نخ ابریشم ازآن برداشت کرد. امروزه بیشترنخ ابریشم به وسیله چین وهندوستان تولید می شود هرسال60000 تن ابریشم خام تولید می شود و تبدیل به پیراهن – لباس – روتختی – پرده و دیگر فراورده ها می شود .این یک صنعت بزرگ است مخصوصا در چین ده میلیون کشاورز چینی کرم ابریشم پرورش می دهند. دردنیا انواع مختلفی ازکرم ابریشم برای تولید ابریشم مورداستفاده قرارمی گیردحتی نوعی از کرم ابریشم، پیله را با همکاری کرم دیگری می تند و نخ دولایه تولید می کنند.اگر چه نخهای مصنوعی مانند نایلون و پولیستر وجود دارند که محکمتر وارزان تر از ابریشم هستند و قیمت آنها پایین تر است اماابریشم به یک کالای تجملی تبد یل شده است و هنوز مورد تقاضا است زیرا در نگاه و احساس عالی است.

کرم ابریشم یا کرم پیله، که همان نوزاد پروانه است، از آن جهت اهمیت دارد که از آن ابریشم تهیه می‌شود.

کرم‌های ابریشم بسیار گرسنه هستند. آنها در تمام روز و شب از برگ‌های توت سفید تغذیه می‌کنند. از تخم درآمدن کرم‌های ابریشم ۱۰ روز طول می‌کشد. زمانی که رنگ سرش به تیرگی گرایید بدان معنی است که زمان آنست که پوست اندازی کنند. پس از طی ۴ مرحله پوست اندازی بدن آنها به آرامی زردتر می‌شود و پوست بدن مستحکم تر می‌شود، آنها در این مرحله تبدیل به شفیره می‌شوند. معمولا لارو ها پس از طی آخرین سن لاروی وارد مرحله شفیرگی می‌شوند. در این مرحله حشره فاقد حرکت و تغذیه و هرنوع فعالیت دیگری است. شفیره گاهی بدون پوشش ولی معمولاً در داخل پیله یا کپسول یا محفظه‌های دیگر این مرحله را طی می‌کند. شفیره در مرحله شفیرگی کرم ابریشم شروع به تولید پیله می‌کند و بعد از شفیرگی تبدیل به پروانه می‌شوند.پیله از ۳۰۰ تا ۹۰۰ متر ابریشم اولیه تشکیل شده‌است. این الیاف بسیار نازک هستند. برای تهیهٔ حدود ۵۰۰ گرم ابریشم ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ پیله مورد نیاز است. اگر به پیله اجازه رشد بیشتر داده شود این حشره با ایجاد سوراخی خود را از آن خارج خواهد کرد و با این سوراخ پیله دیگر قابل استفاده نخواهد بود. برای جلوگیری از این موضوع آن را در آب گرم می‌جوشانند. این عمل باعث مرگ نوزاد می‌شود. ازشفیره کرم ابریشم برای تهیه غذای ماهی – لوازم دارویی و آرایشی می شود.

مراحل پرورش کرم ابریشم عبارت است از:

تفریخ : خروج کرم ازتخم را می گویند که در شرایط مساعد سیزده روز طول می کشد. پس ازاینکه اولین آثار تفریخ مشاهده شد لازم است جهت تفریخ یکنواخت به مدت چهل وهشت ساعت دراتاقی کاملا تاریک که دارای دمای 25 درجه سانتیگراد و هشتاد درصد رطوبت داشته باشد قرار گیرد. رنگ تخم ها در ابتدا آبی روشن است که درست قبل از خارج شدن کرم ها از تخم،تیره رنگ می شوند.

کرم جوان: کرم ابریشم معمولا دارای پنج مرحله تغذیه و چهارمرحله پوست اندازی است، که به هر مرحله از تغذیه (سن) و به هر مرحله از پوست اندازی (خواب ) گفته می شود. می توان گفت که کرم ابریشم دارای 5 سن و 4 خواب است، سنین 1و2و3 را( کرم جوان) گویند.سنین کرم جوان حدود یازده روزطول می کشد.

کرم بالغ: سنین 4و5 به نام کرم ابریشم بالغ نامیده می شود که 15-16 روز به طول می انجامد در پایان سن پنجم کرمها از اشتها افتاده واز تغذیه باز می مانند، جثه آنها کوچک شده و به رنگ زرد و شفاف درمی آیند که دراین زمان با گذاشتن وسایل پیله تنی بر روی کرمها موجبات تنیدن پیله فراهم می آید.

عادت غذایی کرم ابریشم :کرم ابریشم از برگ درخت توت برای تغذیه استفاده می کند و هیچ غذای دیگری را نخواهد خورد برگ های توت باید بلا فاصله بعد از بیرون آمدن کرم از تخم دراختیارش قرار گیرد برگهای تازه و لطیفی که مورد نیاز کرم جوان است در اوایل بهار در دسترس است .برگهای کهنه در سه مرحله اول زندگی کرم ابریشم (کرمهای جوان) بسیارخشن است در دوره چهارم و پنجم زندگی (کرم های بالغ) می توانداز برگهای سخت و خشن استفاده کنند.برگها باید عاری از مواد آفت کش باشند. یعد از جمع آوری مقدار زیادی از شاخه های درخت توت با برگ های تازه به عنوان ذخیره غذایی باید آنها را به مدت سه دقیقه در محلول گندزدا قرار داد. سپس برگها باید در زیر شیر آب به طور کامل و خوب شسته و پاک شود. زیرا می تواند باعث کشته شدن کرم های ابریشم شود. بعد با تکان دادن آب اضافی برگ ها گرفته شده و در کیسه های پلاستیکی و جای خنک نگه داری شود.

تشکیل پیله: ابتدای هرتابستان پروانه کرم ابریشم ازپیله خارج می شود پروانه ماده پس از جفت گیری 400 تخم کوچک می گذارد که طی تقریبا دوهفته یک کرم ابریشم 3میلی متری ازتخم خارج می شود به آنها برگ درخت توت سفید داده می شودکه حریصانه آنها را می بلعند سپس طی چهار مرحله پوست اندازی می کنند تا کاملا بالغ شوند .بعد ازحدود یک ماه هرکرم ابریشم شروع به ریسیدن پیله اطراف خودش می کند این کار به وسیله غده ترشح کننده کرم ابریشم انجام می شود. کرم ابریشم یک تارابریشمی نازک ترشح می کند و بعد با چسبی که تهیه می کند پیله را به صورت سطح صافی به هم می چسباند این کار سه روز و سه شب طول می کشد که بسته به خصوصیات نوع وروش پرورش کرم ابریشم ،یک پیله می تواند وزنی در حدود 1/5 تا 2/5 گرم داشته باشد.اگر چه پیله به عنوان محصول اصلی استفاده نمی شود در عوض برای تهیه ابریشم خام به کار می رود .

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۲۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

زلزله چیست و چگونه به وجود مى آید؟

مطالب کمک درسی جهت تدریس پودمان عمران کاروفناوری پایه نهم

زلزله چیست و چگونه به وجود مى آید؟

قرن بیستم را مى توان دوران شناخت علمى زلزله و چگونگى وقوع آن، شناسایى مکان هاى زلزله خیز و اثرات زلزله بر محیط طبیعى و ساختمان ها به شمار آورد. با توجه به پیشرفت هاى روزافزونى که در این زمینه حاصل شده است شاید بتوان هزاره ى سوم را دوران مهار زلزله و حتى استفاده از نیرو و انرژى عظیم آن دانست و امیدوار بود که این نیروى تهدید آمیز، براى بهره ورى از انرژى زلزله و رشد و توسعه ى جوامع انسان به یک فرصت تبدیل شود .

اولین جرقه ها به انگیزه ى شناخت زلزله و نحوه ى وقوع آن به اوایل قرن بیستم میلادى مربوط مى شود. در این سال دانشمندى آلمانى به نام وِگنر   با شواهد علمى اى که به دست آورده بود؛ اعلام کرد حدود دویست میلیون سال پیش، سطح زمین خشکى عظیم به هم پیوسته اى بوده که رفته رفته به دو خشکى بزرگ تقسیم شده است و پس از میلیون ها سال هریک از دو خشکى مجدداً قطعه قطعه شده و قاره هاى امروزى را به وجود آورده اند. درسال ۱۹۶۸ نظریه ى وگنر به نظریه اى جامع تر با عنوان تکتونیک صفحه اى تبدیل شد.

تکتونیک به فعالیت هاى درونى زمین یا اصطلاحاً به فعالیت هاى ساختمان زمین (زمین ساخت) مى گویند. تکتونیک صفحه اى به معنى زمین ساخت ورقه اى است. امروزه اکثر زمین شناسان، ژئوفیزیک دانان و ژئوشیمى دانان معتقدند که قاره ها در سرتاسر تاریخ زمین، یعنى طى چند میلیارد سال از سویى به سویى دیگر سطح زمین جابه جا شده اند، این قاره ها هم چنان درحال جابه جایى اند و اقیانوس آرام وسیع ترین اقیانوس زمین درحال کوچک تر شدن است.

تکتونیک صفحه اى و زمین شناسى ایران

براساس نظریه ى تکتونیک صفحه اى، سنگ کره ى زمین (پوسته ى زمین) یک پارچه نیست، بلکه از تعدادى ورقه هاى پوسته مانند کوچک و بزرگ تشکیل شده است. این صفحه هاى صُلب سنگى را که روى قسمت درونى زمین مى لغزند، مى توان به یخ هایى که بر روى دریا شناورند و شانه به شانه هم مى سایند، تشبیه نمود. مرز این صفحات صُلب سنگى مکان فعالیت های زمین شناسى(زمین شناختی) و تکتونیکى است.

زمین لرزه ها و آتش فشان ها در امتداد این مرزها تمرکز یافته، به طورى که برخى از این مرزها مکان کوه سازى شده اند. برخورد قاره ها رشته کوه هاى عظیمى چون هیمالیا را به وجود آورده است و درواقع زمین لرزه ها لحظاتى از این حرکت بزرگ و بسیار پیچیده ى کوه زایى محسوب مى شوند.

براساس این نظریه، کشور ایران، که تحت تأثیر کوه زایى آلپ است، بین دو سپر آفریقا عربستان در جنوب غربى و صفحه ى توران (اروپا  آسیا) در شمال شرق کشور قرار گرفته است. فلات عربستان به طرف شمال شرقى ادامه یافته و به وسیله ى رسوبات موجود در دشت خوزستان پوشیده شده است. فلات توران در ترکمنستان (شوروى سابق) قرار دارد. سلسله جبال زاگرس و البرز و زلزله هاى شدیدى که در ایران به وقوع مى پیوندد نتیجه ى نزدیک شدن و برخورد این دو ورقه ى قارّه اى است. نظر به زلزله خیز بودن کشورمان توجه جدّی به ساخت و ساز مناسب لازم است و بسیار اهمیت دارد.

مقیاس شدت و بزرگی زلزله و اثرات آن بر ساختمان ها

زلزله را از روی شدت تکان و شدت خسارت می توان برآورد نمود. برای اندازه گیری شدت زلزله از مقیاس مرکالی استفاده می شود. مرکالی مقیاسی مشاهده ای و غیردستگاهی است که به دوازده درجه تقسیم می شود. اما برای تعیین میزان انرژی آزاد شده در کانون زلزله از مقیاس دیگری بنام - بزرگی زلزله - استفاده می شود. 

اندکى بعد از نظریه ى جابه جایى قارّه ها چارلز ریشتر درسال ۱۹۳۵ مقیاسى را، که شدت مکان یک زلزله را اندازه گیرى مى کند ابداع کرد. این ابداع به افتخار وى به نام ریشتر نام گذارى شد. در این مقیاس که به صورت لگاریتمى است هریک درجه افزایش به معناى افزایش ده برابرى حرکات زمینى است. به عبارت دیگر قدرت یک زلزله ى شش ریشترى ده برابر زلزله ى پنج ریشترى و یک صد برابر زلزله ى چهار ریشترى است.

به این ترتیب بزرگی زلزله ى نیم درجه اى با یک درجه اى متفاوت است و با هم اختلاف بسیار زیادى دارند.

ریشتر نقشه اى عمومى براى مناطقى که خطر وقوع زلزله هاى کم عمق داشتند تهیه نمود و به دنبال آن صفحات تکتونیکى (زمین ساخت) فعال را با دقت شناسایى کرد و آن ها را به نقشه هایى با
جزئیات بیش تر، که خطوط گسل ها و مناطق زلزله خیز را نشان مى داد، تبدیل نمود.

در سال 1902 دانشمند ایتالیایی جوزپه مرکالی مقیاسی برای اندازه گیری شدت زلزله ابداع کرد که بنام او نام گذاری شد. مقیاس مرکالی برای تعیین میزان وىرانی ها استفاده می شود. شدت، معیاری کیفی است که میزان آن از طریق بررسی آثار و جابجایی وسایل و میزان خرابی های بجای مانده بعد از زلزله تعیین می شود.

در سال 1935 چارلز ریشتر مقیاسی برای سنجش بزرگی زلزله ابداع کرد که به افتخار وی بنام ریشتر نام گذاری شد. درجه مقیاس ریشتر معمولاً پس از زمین لرزه و از طریق مقایسه اطلاعات ایستگاه های مختلف لرزه نگاری محاسبه می شود.

با توجه به نظریه جابه جایى قاره ها؛ زلزله به سبب ذخیره شدن مقادیر زیاد انرژى در درون زمین و پدیده ى انتشار امواج ناشى از آزاد شدن این انرژى و ناشى از آشفتگى سرىع در پوسته ى زمین و یا در قسمت هاى بالاى گوشته، به وجود مى آید.

محلى که منشأ زلزله است و انرژى به یک باره از آن جا آزاد و رها مى گردد کانون زلزله  و نقطه ى واقع بر سطح زمین، که در بالاى کانون قرار دارد مرکز زلزله نام دارد. دامنه ى حرکت زمىن بر روى سطح ابتدا شامل لرزه هایى جزئى است که یک باره افزایش مى یابد و پس از لحظه ى کوتاهى به تدرىج فروکش مى کند.

زمىن شناسى و احداث ساختمان

اطلاع از موقعیت گسل ها و شناسایى جنس خاک هایى که بستر بنا محسوب مى شوند براى طرح و اجراى یک ساختمان ضرورى است این بررسى ها از مرحله ى انتخاب محل ساختمان آغاز مى شود و تا مرحله ى قرار گرفتن اطلاعات مربوط به نحوه ى طراحى در اختیار تیم طراح، ادامه دارد.

توصیه مى شود این بررسى ها حداقل تا اجراى پى ها ادامه یابد تا این امکان فراهم شود که فرضیات به عمل آمده و الگوهاى محاسباتى با نتاىج به دست آمده از رؤیت شرایط واقعى زمین، انطباق داده شود و کنترل گردد.

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۱۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری آشنایی با سیستم های جریان ضعیف در ساختمان

مطالب کمک آموزش جهت تدریس پودمان برق درس کاروفناوری

کاروفناوری نهم

سیستم های جریان ضعیف در ساختمان

این سیستم ها جهت رفاه و آسایش بیشتر و برقراری ایمنی و حفاظت بالاتر در جهت حفظ جان و اموال به کار برده می شود.سیستم هایی که در این بخش بررسی می شوند شامل موارد زیر است:

۱ - سیستم دوربین مدار بسته

۲ - درب بازکن اتوماتیک

۳ - سیستم اعلام سرقت

۴ - سیستم برق اضطراری

1- آشنایی با سیستم دوربین مداربسته

امروزه در منازل مسکونی، مراکز اداری وآموزشی جهت نظارت بر محیط فیزیکی در جهت کنترل و مدیریت بهتر از سیستم های تلویزیونی مداربسته استفاده می شود. برای اجرای این سیستم ها ابتدا دوربین را در محل مناسب نصب و سپس ولتاژ تغدیه ای که معمولاً ٢٢٠ ولت متناوب یا 12 ولت DC می باشد به دوربین وصل می کنند. تصویربرداری  توسط دوربین انجام می شود و تصویر گرفته شده توسط کابل کواکسیال برای نمایش و پخش به مانیتور یا تلویزیون انتقال داده می شود.

در سیستم های تلویزیونی مداربسته تجهیزات زیر نیز مورد استفاده قرار می گیرد:

الف) انتخاب کننده (Switcher) : با توجه به محدود بودن تعداد ورودی های ویدیویی تلویزیون و یا مانیتور اگر تعداد دوربین های نصب شده در یک سیستم زیاد باشد برای مشاهده تصویر دوربین ها به صورت یکی پس از دیگری از دستگاهی بنام انتخاب کننده استفاده می شود.

ب) کواد (QUAD): این وسیله با تقسیم صفحه تلویزیون به چهار قسمت امکان نشان دادن تصویر چهار دوربین را یک جا بر روی صفحه تلویزیون به وجود می آورد. 

ج) ضبط کننده (RECORDER) : برای ضبط تصاویر گرفته شده از دوربین از دو نوع ضبط کننده ویدیویی کاست و ضبط کننده دیجیتالی استفاده می شود.

د) کنترل کننده (controller) : به وسیله یک کنترل کننده می توان دوربین سقفی متحرک یا پایه متحرک دوربین ها را کنترل نمود.

2- دربازکن اتوماتیک

درب بازکن های اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهداف حفاظتی و امنیتی بر روی انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ، درب حیاط، درب ورودی ساختمان نصب می گردد. بعد از نصب این سیستم ها می توان تنها با فشار دادن شستی روی یک ریموت کنترل از فاصله مناسب درب را باز و بسته کرد.

برای باز و بسته کردن انواع مختلف درب ها سیستم هایی با مکانیسم های متفاوت طراحی شده است ولی اکثر سیستم ها از نوع الکترومکانیکی می باشند. در این سیستم ها از موتورهای الکتریکی استفاده می شود.

3- سیستم اعلام سرقت

جهت کنترل و حفاظت در برابر ورود غیر مجاز به ساختمان و اطلاع دادن به نگهبان و به صدا در آوردن آژیر خطر در صورت بروز سرقت در مواقع تعطیلی وعدم فعالیت در اماکن و ساختمان ها سیستم هایی نصب می گردد که قادرند حرکت انسان را توسط حس گرما تشخیص داده و با گزارش دادن آن به یک مرکز کنترل الکترونیکی باعث به صدا در آمدن آژیرها و تلفن زدن به افراد یا محل های از پیش تعیین شده می شوند.

تجهیزات اصلی که در این سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر می باشند:

الف) آشکارساز حرکتی: این آشکارساز، در سیستم های اعلام سرقت برای تشخیص حرکت در یک منطقه مشخص که تحت پوشش دید آشکارساز قرار دارد حس گرما مادون قرمز مورد استفاده می گیرد.

ب) آژیرها: آژیرهایی که درسیستم اعلام سرقت استفاده می شود از نظر محل نصب شامل آژیر داخلی  (in door) و بلندگوی بیرونی (door out) است. بلندگوی بیرونی برای حفاظت در برابر عوامل جوی داخل  قاب فلزی قرار می گیرد.

ج) تلفن کننده: برای اینکه بتوان هنگام بروز سرقت به محل ها یا افراد خاصی اطلاع داد معمولاً سیستم های اعلام سرقت مجهز به یک دستگاه تلفن کننده هستند.

د) تابلوی کنترل مرکزی: تمامی تجهیزات ذکر شده در فوق به این تابلو الکترونیکی وصل می شوند. در بعضی از این تابلوها مدار کنترل از راه دور و تلفن کننده در داخل تابلوی مرکزی وجود دارند.

توجه: در تمامی سیستم های جریان ضعیف یک تابلوی مرکزی وجود دارد. محل نصب این تابلو در مکان های پر تردد ،پیلوت و یا نگهبانی است.

4- سیستم برق اضطراری:

برخی ازسیستم های حساس ومهم در منازل و اماکن عمومی یا در ادارات باید هنگام قطع برق شهر به طریقی از یک منبع تغذیه دیگر استفاده کنند و به کار خود ادامه دهند.منابع تغذیه ای که وظیفه تأمین برق را در هنگام قطع برق شبکه به عهده دارند منابع تغذیه اضطراری نامیده می شوند. این منابع بسته به سیستم مورد تغذیه خصوصیات متفاوتی دارند.برخی از منابع برق اضطراری که از باتری برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می کنند فقط قادرند برای مدت محدودی مصرف سیستم مورد تغذیه برق را تأمین نمایند ولی برخی دیگر قادرند به مدت نا محدودی تا زمان وصل شدن مجدد برق شهر برق اضطراری را تأمین نمایند.

در ادامه نمونه هایی از منابع تغذیه اضطراری و محل مورد استفاده آنها ذکر می گردد:

برق اضطراری سیستم های ایمنی وحفاظتی: در سیستم های ایمنی وحفاظتی نظیر سیستم اعلام حریق، سیستم تلویزیون مدار بسته یاسیستم اعلام سرقت باتری های اضطراری جزو ضروریات سیستم می باشند. در این سیستم ها باتری های خشک رابرای برق اضطراری در نظر می گیرند. این نوع باتری ها نیاز به نگهداری ندارند.

برق اضطراری برای کامپیوترها: برای کامپیوترها وسایر دستگاه هایی که در صورت قطع برق امکان از دست رفتن اطلاعات درآنها وجود دارد یا برای مواردی مانند تجهیزات اتاق عمل که نیاز به اعمال برق اضطراری بدون تأخیر به سیستم می باشد از منابع تغذیه اضطراری بدون تأخیر UPS استفاده می گردد. در UPS ها برق باتری ها به ولتاژ متناوب AC و 220 ولت تبدیل می شود و در صورت قطع برق شهر دراختیار سیستم قرار می گیرد.

برق اضطراری برای منازل واماکن بزرگ : در منازل و در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها، هتل ها، بیمارستان ها و یا در قسمت هایی از ادارات وکارخانجات که نیاز به برق اضطراری دارند به دلیل بالا بودن مصرف نمی توان از باتری استفاده کرد.در این گونه موارد باید توسط یک مولد، برق اضطراری را تأمین کنیم.برای به گردش درآوردن این مولدها از موتورهای مکانیکی استفاده می شود.

تامین روشنایی اضطراری: برخی مواقع فقط می خواهیم از برق اضطراری برای تأمین روشنایی استفاده کنیم. در محوطه بیرونی ساختمان یا در راهروهای عمومی هتل ها و خوابگاه ها و یا راه پله آپارتمان ها می توان از این نوع سیستم روشنایی به طور موقت و در صورت ضرورت و تا زمان برقراری برق اضطراری استفاده کرد.

برق اضطراری برای منازل واماکن بزرگ: در منازل و در مکان های عمومی مانند فروشگاه ها، هتل ها، بیمارستان ها و یا درقسمت هایی از ادارات وکارخانجات که نیاز به برق اضطراری دارند به دلیل بالا بودن مصرف نمی توان از باتری استفاده کرد.در این گونه موارد باید توسط یک مولد، برق اضطراری را تأمین کنیم. برای به گردش درآوردن این مولدها از موتورهای مکانیکی استفاده می شود.

تأمین روشنایی اضطراری: برخی مواقع فقط می خواهیم از برق اضطراری برای تأمین روشنایی استفاده کنیم . در محوطه بیرونی ساختمان یا در راهروهای عمومی هتل ها و خوابگاه ها و یا راه پله آپارتمان ها می توان از این نوع سیستم روشنایی به طور موقت و در صورت ضرورت و تا زمان برقراری برق اضطراری استفاده کرد.

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۹:۰۶ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی

تحقیق کاروفناوری آشنایی با مقاومت الکتریکی Resistance

مطالب کمک درسی و آموزشی پودمان الکترونیک کاروفناوری هشتم

مقاومت الکتریکی Resistance

مواد از نظر هدایت الکتریکی به سه دسته،هادی ها، عایق ها و نیمه هادی ها تقسیم می شوند.

هادی ها موادی هستند که جریان الکتریکی را به راحتی عبور می دهند.

عایق ها موادی هستند که مانع عبور جریان الکتریکی می شوند.

نیمه هادی ها در حد فاصل عایق ها و هادی ها قرار دارند.

نیمه هادی ها دارای خواص ویژه ای هستند. با توجه به تقسیم بندی بالا مشاهده می شود که هدایت الکتریکی اجسام متفاوت است.

به طور کلی مخالفت در مقابل عبور جریان الکتریکی را مقاومت الکتریکی می نامند.

هرقدر مقاومت الکتریکی کم تر باشد، به شرط ثابت بودن ولتاژ، جریان الکتریکی بیش تری از مدار عبور خواهد کرد، به طور کلی مقاومت الکتریکی به سه عامل، طول، سطح مقطع و جنس مقاومت بستگی دارد و از رابطه ی زیر محاسبه می شود:

http://suherfe.blogfa.com

مقاومت مخصوص در فرمول بالا به جنس نوع ماده بستگی دارد و مقدار مخصوصی و معینی است.

همچنین مقدار مقاومت الکتریکی مواد به طول و ضخامت آن نیز بستگی دارد .

یعنی مقدار مقاومت با ضخامت نسبت عکس و با طول مواد نسبت مستقیم دارد.

هرچه طول ماده بیشتر و ضخامت آن کم تر باشد مقاومت آن بیشتر است.

هرچه ضخامت ماده بیشتر و طول آن کم تر باشد مقاومت آن کم تر است.

در نتیجه :

مقاومت الکتریکی یک سیم ضخیم و کوتاه از یک نوع فلز (مثل مس)، از مقاومت الکتریکی یک سیم نازک و بلند از همان فلز (مس) کم تر است.

http://suherfe.blogfa.com

 

واحد مقاومت الکتریکی اُهم است و با علامت Ω حرف یونانی اُمِگا نشان داده می شود. در صورتی که در اثر عبور جریان I از یک هادی ولتاژی برابر با V ولت در دوسر آن اُفت کند، مقدار  مقاومت الکتریکی از رابطه ی زیر به دست می آید:

http://suherfe.blogfa.com

۲۶ تیر ۹۷ ، ۱۵:۰۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
نویسنده : سیدسلطان شیخی