تحقیق کاروفناوری - مطالب کمک درسی پودمان خوراک کاروفناوری هفتم

خواص روغن زیتون

روغن زیتون را با فشردن میوه زیتون که از درخت زیتون به دست می آید، استخراج می‌‌کنند. روغن زیتون دارای مقدار زیادی چربی اشباع نشده است. این درخت اولین بار در نواحی مدیترانه‌ای پرورش یافت.

زیتون درختچه ای است به ارتفاع تقریبا سه متر ولی هنگامیکه در شرایط مساعد پرورش می یابد ارتفاع آن حدود 12متر و قطر تنه اش به 3 متر میرسد .چوب درخت زیتون بسیار سخت و مقاوم است . رنگ آن زرد است که خطوطی قهوه ای رنگ در آن وجود دارد . از چوب زیتون برای تهیه اشیاء چوبی ظریف استفاده می شود . برگهای آن سبز رنگ ، بیضوی و دراز و بوضع متقابل یکدیگر بر روی ساقه قرار گرفته اند .

تحقیق کاروفناوری آشنایی با خواص روغن زیتون olive oil پودمان خوراک کاروفناوری هفتم

زیتون معمولا در اوائل تابستان شروع به گل دادن می کند و میوه آن کم کم ظاهر می شود . در اواخر تابستان میوه آن به ثمر می رسد . در این هنگام زیتون سبز است و بتدریج تبدیل به بنفش و قهوه ای و سپس سیاه می شود بطوریکه در اواخر پائیز که موقع برداشت میوه است رنگ آن بکلی تیره است .

زیتون رسیده در حدود 30 درصد روغن دارد . این روغن مخلوطی از اولیئک اسید، لینولئیک اسید و پال میتیک اسید می باشد. زیتون دارای سدیم ، ویتامین A و E و آهن می باشد .

روغن زیتون مایعی است زلال برنگ زرد روشن مایل به سبز یا زرد طلایی برای استخراج روغن زیتون میوه ها را له کرده و در داخل کیسه ای می ریزند و سپس کیسه را تحت فشار قرار داده تا روغن آن خارج شود.

البته از باقیمانده تفاله زیتون که روغن آن گرفته شده تحت اثر آب جوش حرارات و فشار روغن زیتون معمولی را استخراج می کنند که ارزش روغن فشار اول را ندارد .

در قدیم روغن زیتون را به این طریق تهیه می‌‌کردند: ابتدا به تنه درخت زیتون با چوب می‌‌زدند تا میوه‌های زیتون به زمین بیفتند. سپس آنها را با کمک سنگ داخل کاسه‌های چوبی له می‌‌کردند تا به روغن بیفتند. امروزه میوه زیتون را تکه‌های ریز می‌کنند و از آن خمیری به دست می‌‌آورند. این خمیر را با آب مخلوط نموده و داخل دستگاه گریز از مرکز (سانتریفوژ) می‌‌ریزند. در این دستگاه ضمن چرخش، روغن زیتون از بقیه مواد جدا می‌شود.

زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و روغن زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد .

مصارف دارویی آن عبارتند از:

دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون است . بدین منظور باید 20 عدد برگ زیتون را داخل 300 گرم آب ریخته و آنرا بمدت 15 دقیقه بجوشانید . سپس کمی قند بآن اضافه کرده و به مقدار یک فنجان دوبار در روز از آن بنوشید . بعد از دو هفته باید بمدت 8 روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید.

روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است، همچنین دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد .

روغن زیتون کرم کش است. برای رفع سرفه های خشک مفید است و برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی می مالند . بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ می دهند اثر مفیدی دارد.

برای رفع پیوره لثه ، روغن زیتون بر روی لثه مالیده می شود . برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را به مقدار مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست می مالند . دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است. جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و رماتیسم است . برای سرباز کردن جوشها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک می مالند. دم کرده و جوشانده پوست درخت زیتون تب بر و درمان کننده مالاریا است.

تحقیق کاروفناوری آشنایی با خواص روغن زیتون olive oil پودمان خوراک کاروفناوری هفتم

پماد میوه نارس زیتون برای سوختگی مفید است. جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است. برای رفع سستی فلج و لقوه و تقویت نیروی جنسی باید 80 گرم روغن زیتون را با 14 گرم کندر و 16 گرم سیاه دانه مخلوط کرد و به مدت سه روز از آن خورد.

مصرف روغن زیتون از امراض قلبی و سرطان جلوگیری می کند. و بالاخره روغن زیتون بهترین روغن برای پخت و پز می باشد زیرا در اثر حرارات خراب نمی شود. امروزه از روغن زیتون در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی استفاده می‌‌کنند. از این روغن، صابون هم تهیه می ‌‌شود. البته روغن زیتون را در صنایع دارویی و همچنین به عنوان سوخت چراغهای نفتی هم به کار می‌‌برند.

روغن زیتون برای هیچ کس مضر نیست و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند فقط میوه تازه و یاقوتی آن معده را سست می کند و ممکن است تولید استفراغ کنند .

امروزه اسپانیا بزرگترین تولید کننده روغن زیتون جهان است.